Filologia angielska w Szczecinie. Opis kierunku.

Filologia angielska to kierunek, który daje dobre perspektywy zawodowe. Dotyczy to zarówno Szczecina, jak i całej Polski.

Studia magisterskie stanowią drugi etap edukacji na kierunku filologia angielska. Trwają one dwa lata w przeciwieństwie do licencjackich na, które poświęcić należy trzy lata. Nie jest to łatwy kierunek, jednakże warto podjąć wyzwanie, gdyż po tych dwóch latach możemy osiągnąć pełne wyższe wykształcenie z tytułem magistra. Zaliczenie jednak samych studiów to nie wszystko, to tylko pierwszy etap.

Kolejnym jest pisanie prac magisterskich po angielsku. Nie każdy ma łatwość przelewania swoich myśli na papier zwłaszcza w języku obcym. Nie każdy też ma umysł analityczny czy też nadaje się do przeprowadzania badań. Istotne jest jednak to, aby zanim zaczniemy pisanie prac magisterskich po angielsku wybrać mądrze temat. Powinien być ona maksymalnie dostosowany do naszych możliwości, umiejętności i najlepiej jeszcze zainteresowań. Perfekcyjnie wyuczony język z pewnością otwiera wiele różnych drzwi w karierze. Zarówno w Szczecinie, jak i w całej Polsce.

Może to się wydawać trudne a niekiedy nawet niemożliwe. Wszystko jednak zależy od naszego promotora, dlatego w tej sytuacji wybór nie powinien być przypadkowy. Jeżeli trafimy na takiego, który potrafi słuchać studenta i jest elastyczny, to na pewno uda się tego dokonać. Niestety bywają też promotorzy, którzy odgórnie podają listę tematów i chcąc nie chcąc zmuszeni jesteśmy na określony temat opracowanie przygotować. Podsumowując, należy podkreślić, że to czy pisanie prac magisterskich po anielsku jest proste, czy trudne w dużej mierze zależy od osoby promotora.

Prace magisterskie z filologii angielskiej w Szczecinie. Czy to wszystko ma sens?

Nauka języka angielskiego daje dużą ilość perspektyw. Polska handluje obecnie z całym światem. Angliści są potrzebni nie tylko w szkołach, ale w biznesie. Przykładowo w logistyce, która potrzebuje setek, płynnie mówiących po angielsku pracowników. Szczecin posiada bardzo bogatą ofertę edukacyjną. Filologia angielską można studiować z powodzeniem na Uniwersytecie Śląskim oraz na Wyższej Szkole Bankowej.

Filologia angielska na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu cieszy się szczególnym zainteresowaniem przyszłych studentów. Wynika to z wysokiej jakości nauczania na tym kierunku.

Oferty pracy

Dodaj komentarz