Nauka języka angielskiego przez komputer

Prace magisterskie po angielsku to wielce wymagające zadanie. Aby mu podołać, trzeba bardzo dobrze znać język Szekspira. W poniższym artykule zostanie poruszony temat nauki wspomnianego języka poprzez komputer. Tekst ten może być bardzo przydatny, ponieważ nauka za pomocą komputera jest relatywnie tania.

Umiejętność czytania po angielsku bardzo dobrze rozwija tłumaczenie tekstów z angielskiego na polski. Warto zrobić sobie słownik (np. w Excelu), w którym będziemy notować wszystkie wyrazy, które przetłumaczyliśmy. Ta czynność rozwija nasze słownictwo. Najlepiej wybierać teksty o tematyce, która nas interesuje. Może to być to np. sport, biznes lub dowolna inna dziedzina.

Następna czynność to oglądanie filmów po angielsku. Dobrze, by filmy te miały również angielskie napisy. Takie rozwiązanie pozwala nam na bieżąco tłumaczyć słowa, których nie znamy. Ćwiczenie takie rozwija zdolność rozumienia języka angielskiego ze słuchu. Z pomocą przychodzi tu popularny portal youtube. Można na nim znaleźć wiele różnych filmów dokumentalnych w językach obcych. Oglądanie takich filmów, które są związane z naszymi pasjami, może być przyjemne oraz pożyteczne.

Fantastycznie rozwijają rozmowy po angielsku z innymi ludźmi. Można z nimi porozmawiać za pomocą np. Skypa. Odpowiednich spikerów można znaleźć na odpowiednich portalach internetowych (np. conversationexhange.com). Dzięki tej czynności zaczynamy używać angielskiego w praktycznej rozmowie. Jest to bardzo cenne doświadczenie. Na rozmaitych rozmowach kwalifikacyjnych często sprawdzana jest werbalna zdolność do komunikowania się po angielsku. Ta czynność umożliwia nam nie tylko polepszenie swojego języka angielskiego, ale również pozwala poznać wielu ciekawych ludzi z różnych krajów. Mogą to być bardzo cenne kontakty, które mogą nam potem pomóc w biznesie lub karierze.

Inną opcją jest edukacja na podstawie rozmaitych programów komputerowych. Obecnie jest ich na rynku bardzo dużo. Korzystanie z nich rozwija rozmaite umiejętności językowe. Nie zastąpią one, jednakże konwersacji na żywo, po angielsku oczywiście. Osoby, które są gotowe regularnie płacić za naukę, mogą łatwo znaleźć odpowiednich nauczycieli angielskiego. Lekcje mogą odbywać się poprzez internet (za pomocą np. Skypa). Internet zrewolucjonizował współczesną edukację. Powiedzenie “czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” już nie obowiązuje.

Prace magisterskie po angielsku również rozwijają. Szczególnie zdolności pisania po angielsku. Wzbogacają one również słownictwo. Nie rozwijają one raczej zdolności do komunikacji werbalnej po angielsku.

Prace magisterskie po angielsku, a rynek pracy.

Prace magisterskie po angielsku to dla studentów duże wyzwanie. Jednakże są one powodem do dumy oraz prestiżu. Jeśli praca magisterska ma być naszą wizytówką, to napisanie pracy magisterskiej po angielsku, jest dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz